Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol

• Konuyu Oyla:
    • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    Gösterim Stili Forum sitemi nasıl popülerleştirebilirim? [Başlangıç]
    Merhaba D10 ailesi. Konu araçları olmadığı için düzenli bir konu olmayacak ama bakalım.

1) Öncelikle bir konu belirlemelisiniz. Genel forum, oyun forumu, bilgi forumu, mizah forumu, ya da en önermediğim hack forumu gibi şeyler.

2) Yaratıcı bir isim bulmalısınız. Başka domainlerde olmayan. Örneğin sitemin fulloyun kısmı olduğu için fulloyun yazınca kendimi bulmak zor oluyor. - Site ismi oldukça kısa olmalı bana göre. Web kelimesini türetebilirsiniz.

3) Ekip olmalısınız. Kesinlikle tek kişiyle olacak bir iş değil. Tek başına konu açarak bunalacaksınız. Tanıdığınız kişileri ya da D10'dan birkaç insan ile projeye başlamalısınız. En az 4 kişi olursa hem forum ortamınız kendi aranızda iyi olur hemde ziyaretçilerin çok konu paylaşımı ilgisini çekersiniz. Kendi aranızda konu yarışmalarıda yapabilirsiniz zamanla üyeler artmaya başlayacaktır.

4) Kendinize güzel bir tema belirlemelisiniz. Forumda gezerken insanlar rahat etmeli. Kodlarla doldurmayın oldukça sade olsun. Kendi temanızı yaparsanız daha sağlıklı olur. Aynı durum rütbeler içinde geçerli.

5) Konularınız boş olmamalı. Mutlaka dolu içerik yapmalısınız. Yok bilmemne şarkısını paylaşmak sadece forumu geriletir. Her konunuzda ziyaretçiyi içine çekecek bir içerik olmalı.

6) Mybb mi desem forumlar mı desem yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başladı. İyi forumlar ayakta kalıyor. Bundan dolayı sitem bir türlü ilerlemiyor diye bırakmayın çabaladıkça popüleritesi artacaktır.

7) İleriyi görün. İleriyi görün dediğim "GTA 6 görüntüleri!" gibi değil desem yalan olur. İlerde olabilcek bir sorunu önceden paylaşın. Ya da aranabileceği tahmin ettiğiniz konular. Örneğin ben GTA 5'deki kızı arayacaklarını düşünmüştüm ve paylaşmıştım gayette güzel hit almıştım.

(06-20-2017, 04:00 PM)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Birkaç forum gördüğüm kadarıyla konuları ziyaretçilere falan kapatıyor. Kapatınca üye kazanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kesinlikle kapatmayın.
    ALINTI...
    Ara
    Cevapla }}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Kodlayan: Metehan Durmuş - MyBB Türkiye
    Forum Yazılımı: MyBB , Kodlaması: MyBBGroup ve Çevirisi: MCTR

Online Shopping App
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping