Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol

• Konuyu Oyla:
    • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    LazyCPU Lite: Yüksek Batarya Performansı
    Selamlar,

İlk Android Uygulamamı tanıtmak istiyorum: LazyCPU Lite

Google Play İndirme Linki

Linkten de görebileceğiniz gibi uygulama basit bir arayüze sahip. Şu anda sadece ingilizce ancak, arayüzün ingilizce olması gördüğünüz gibi kullanıma engel olabilecek bir durum teşkil etmiyor smile.gif

İlk olarak bilgi vereyim, uygulama sadece rootlu cihazlarda çalışıyor. CyanogenMod 11 M12-i9300 ROM kullanıyorum. 

Şunu ifade etmek istiyorum, telefonum Galaxy S3 eski bir cihaz. İkinci el ve bataryası ne durumda kesin birşey söylemem ancak uygulama öncesi maksimum 14 saat gibi bir süresi vardı diyebilirim. Şu anda geliştirdiğim uygulamayı kullanarak 11 saatlik kullanımda Wi-Fi açık iken %11'lik bir şarj kullanımı gördüm smile.gif

Uygulamanın mantığı ise basit, ekran kapatıldığında işlemci kullanım seviyesini minimuma alıyor ve ekran tekrar açıldığında normal seviyeye geri döndürülüyor. Böylece kullanımda bir performans kaybı yaşanmıyor. 

Teknik olarak da kısaca bahsetmek gerekirse, uygulama gerekli durumda Linux kernel ayarlarından "CPU Governor" değiştirerek başarı sağlıyor. 

Umarım beğenirsiniz,

Herkese teşekkürler.

Alıntıdır..
    Ara
    Cevapla }}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Kodlayan: Metehan Durmuş - MyBB Türkiye
    Forum Yazılımı: MyBB , Kodlaması: MyBBGroup ve Çevirisi: MCTR

Online Shopping App
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Online Shopping - E-Commerce Platform