Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol

• Konuyu Oyla:
    • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MyBB VS Vbulletin
    Bu soruyu sordum. Ama bir sor bakalım neden sordum.

Piyasada malum kıyasıya rekabet olan 2 tane iddialı forum sctripti var bunlardan biri vbulletin diğeri ise mybb Öyleyse bu yazımda her ikisini de kullanmış birisi olarak tecrübelerime dayanarak bu yazıyı kaleme aldım. İstifade etmeniz dileğiyle.

MYbb nin artılarını sayarak başlamak gerekirse.

1. Mybb malum vbulletine rakip olarak piyasada en çok kullanılan ve en basit ama bir o kadarda stabil çalışan bir sistem.

2. Stabil çalışmasının yanında gerçekten çok hoş bir admincp arayüzüne sahip. Vbulletinde olduğu gibi karışık gelmiyor.

3. Kodlama vs işlerinden hiç anlamayan kişilerin bile rahatlıkla bir iki tık ile kurabileceği bir sistem.

4. Vbulletinin aksine ücretsiz bir script ve devamlı güncelleniyor. Arkasında çok güçlü bir ekip var kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz.

5. ise mybb temasıyla eklentisiyle mybb kodlarıyla piyasada çok sık rastladığımız bir script.

Bu 5 maddeden sonra vbulletinin artılarına gelecek olursak

1. Vbulletin herkesin gözünde idol ama pahalı olduğu için ulaşılması zor bir makam ve dereceye sahip. Her Arkadaş çıkarıp 749 tl yi tıkır tıkır ödeyerek vbulletin alıp forum kuramıyor. Bu sebepten Nul l olarak vbulletin dağıtan sitelerin bile şanı şöhreti hiti ziyaretçisi var.

2. Vbulletini kıymetli yapan bir diğer özellik ise piyasada bu script üzerinden ekmek yiyenlerin sayısı olsa gerekir. Çünkü en küçük bir kod hatası ile siteniz kapansa vb kargalarını arayıp bulmak ve tonlarca para ödeyerek kod hatasını çözdürmek zorundasınız. Böylelikle vb firmasından çok piyasadaki ekmek kapısı yapanlar bu işten kar ediyor ve devamlı her forumda vs yerlerde vb tavsiye ediliyor.

3. Vbulletini lisansı olanların elinde adeta bir sermaye oluşuyor. Adeta bütün forumlarda vbulletin şu versiyon bu versiyon satılıyor. Elden aldığı hesapların üzerine bir kaç kuruş ekleyip yine ele satıyor ve buradan da bir ekmek kapısı açılmış oluyor.

4. Mybb ile kurulmuş WebMaster forumlarının olmaması da vbulletini öne taşıyor. Bilindik tüm wm forumları tmamen vbulletin ile kurulmuş. Bir ara Mybb Bir forum kurmuştum. 1k tekil hite ulaşan siteyi sadece mybb olduğu için ileriye taşıyamadım. Giren bir daha uğramadı sadece suçumuz mybb forum kurmak idi.

5. Vbulletinin popülaritesini artıran en önemli özellik ise bence bu sctript ile alakalı piyasada dolaşan eğitim setleri ve bunlardan bir çoğunun ücretli olması. Bazıları çok uçuk fiyatlara bu eğitimleri satabiliyor. Buda son ekmek kapısı olarak karşımıza çıkıyor.

Sonuca yaklaşırken mybb çok stabil çalışmasının yanında kolay kurulum ve kullanım ile öne çıkarken, Vbulletin Çok kullanılması ve ciddi bir piyasasının olması ile onu geçiyor.
    Ara
    Cevapla }}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Kodlayan: Metehan Durmuş - MyBB Türkiye
    Forum Yazılımı: MyBB , Kodlaması: MyBBGroup ve Çevirisi: MCTR

Online Shopping App
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Online Shopping - E-Commerce Platform
    Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping